FAQ

Co Valley je

  • Plné programu – během akce je mnoho workshopů a málo pauz, je potřeba být připraven na to, že je víkend našlapaný obsahem a tedy poměrně náročný.
  • Komplexní balíček workshopů, hry a party – workshopy svou délkou překračují délku hry, ale už ty jsou zábavné a bez nich není možné larp hrát.
  • Transparentní hra s výrazným podílem spolutvorby – hra, ve které všichni vědí vše relevantní a hráči si sami tvoří svůj obsah pod vedením workshopů.

Co Valley není

  • Obsahový larp, kde byste dostali vše připravené od nás a jen to hráli.
  • Larp, který vás překvapí náhlými zvraty a tajemstvími, o kterých byste jako hráči nevěděli.
  • Čistě taneční larp, ve kterém nebudete vůbec mluvit.

 

Musím umět tančit blues nebo být hrozně dobrý tanečník, abych si larp zahrál?

Ne, všechno vás naučíme v rámci workshopů. Blues je tanec, u kterého se dá rychle naučit základ a již s málem je spousta zábavy. Je to tanec plný improvizace.

Co dostanu v ceně a co si musím přinést?

V ceně od nás dostanete jídlo, ubytování v penzionu, workshopy, propriety pro workshopy a hru samotnou. Na hru si potom musíte přivézt kostým, oblečení na workshopy a obuv, ve které se vám bude dobře tančit. V ceně hry není zahrnutý alkohol na párty. Voda bude k dispozici po celou dobu hry.

Můžu vést když jsem žena/být follower, když jsem muž?

Jasně! V bluesu je úplně běžné mít všechny možné typy párů – ty, kde vede žena nebo následuje muž, nebo třeba páry, kde se vedení předává v průběhu tance. Myslíme si, že je mnohem lepší si taneční roli vybírat podle toho, co vás v tanci baví a co chcete dělat, než jen podle pohlaví. Ať si vyberete jakoukoliv roli, v rámci workshopů si také vyzkoušíme tu opačnou a nějaké to vyměňování. A když budeme všichni umět oboje, můžeme tancovat s o to víc lidmi, což je super!

Bude tohle druhý Dance Macabre?

Ne. Dance Macabre se přiznaně inspirujeme, ale inspiraci si bereme i z hodně jiných míst – využíváme některé mechaniky, které dobře fungovaly na Cien Anos de Soledad, a v neposlední řadě chceme taky zkusit nové věci a využít nápady, které nám dalo samotné tančení a učení se bluesu. Valley of Shadow sdílí s Dance Macabre formát, kdy většinu víkendu zabírají workshopy, a samozřejmě také tanec a neverbální komunikaci. Narozdíl od DM se však hra hraje nejen tancem, ale má i svou hranou část, její celkový design je komplexnější a má zcela jiný setting i náladu – jejím nosným kamenem je kontrast. Takže to vlastně bude docela hodně jiné.

Jak funguje gender na hře?

Díky kolaborativní tvorbě postavy máte plnou kontrolu nad tím, jaký gender je vaše postava a my vám do toho nebudeme nijak zasahovat. Pro hru není gender relevantní – role postav v příběhu se v závislosti na genderu nemění a i přes to, že má hra historizující setting, genderová nerovnost v ní není nijak zobrazována a setting se jí nevěnuje.

Zároveň počítejte s tím, že na hře a především ve workshopech budete tančit s partnery obou pohlaví.

S kým budu hrát romantiku ve hře?

Významným prvkem hry je romantika, přičemž volba romantického partnera do hry je spojena s výběrem postavy. Výběr postavy však probíhá tak, že máte možnost ovlivnit, kdo konkrétně bude vaším romatickým partnerem, nebudete tedy nuceni hrát hru s někým, kdo je pro vás pro tento typ zápletky nepřijatelný. Zároveň budete vždy mít prostor si se svými romantickými partnery jasně domluvit hranice vaší komfortní zóny a samozřejmě jsou i připravené mechaniky, jak svůj osobní prostor kontrolovat i v rámci diegeze a tance.